Rysowanie graficzne

Rysowanie może po jakimś czasie stać się męczące oraz uciążliwe kiedy po raz 36 próbujesz narysować idealne koło bądz od godizny męczysz się aby narysować jakąś pozę. Te triki przydadzą się każdemu digitalowemu artyście, który chce sobie nieco ułatwić życie.

 

Rysowanie na kartce, a następnie w programie

Jest to bardzo często trik wykorzystywany przez artystów, którzy uważają, że rysowanie na kartce jest dla nich prostsze. Polega on na narysowaniu skzicu (bądź gotowego rysunku) na kartce a następnie zeskanowanie go (bądź zrobienie zdjęcia) a następnie wrzuceniu go do programu dokończenie właśnie tam. Może być to poprawienie konturu, zmiana koloru, lub cieniowanie. Uważam ten sposób za przydatny kiedy narysowaliście coś na kartce lecz nie jesteście pewni jaką paletę koloru wybrać.

Pamiętaj! NIgdy nie przerysowywuj cudzych prac i nie przywłaszczaj ich jako swoich! Jest to po prostu kradzież cudzej własności! Możesz się inspirować, ale wtedy zawsze pamiętaj kto jest pomysłodawcą twojego dzieła i przykładowo oznacz go na social media.

Używanie modeli

Do rysowania także przydatnym gadżetem będzie model człowieka bądź ręki. Jest wiele wariantów takich fogur,  są klasyczne drewniane oraz plastikowe, które posiadają więcej możliwości pozowania. Modele są przydatne dla osób, które dopiero uczą się proporcji. Najlepszym sposobem jest postawienie figury przed sobą i ręczne rysowanie, lecz wiele ludzi robi zdjęcie modelu a następnie przerysowuje go w programie. 

Wiele osób także wykorzystuje aplikacje, które mają gotowe wirtualne modele, które można dowolnie ustawiać.

 

Transformowanie rysunku

Dużo programów oferuje funkcję liquify/ transform, która pozwala manipulować rysunkiem jak tylko możemy, dzięki tej funkcji jesteśmy w stanie poprawić np proporcjke rysunku, bądź przybliżyc coś lub oddalić. Ta funkcja jest bardzo pomocna i uratuje nie jesten rysunek. 

Używanie warstw

Kiedy pierwszy raz otworzysz swój program graficzny możesz zapewne zauważyc że można tworzyć tam warstwy. Są one bardzo ważne i bardzo pomocne także używaj ich tak wiele jak tylko możesz. Warstwy pozwolą ci na proste rysowanie oraz wymazywanie bez naruszania poniższej warstwy. Są także pomocne w dodawaniu filtrów oraz tworzeniu światła a także swobodnym przesuwaniu danych elementów rysunku.

Korekta pióra

Korekta pióra jest to funkcja, która dba, aby ruchy piórem były jak najbradziej gładkie i równe. Korekta najbardziej przydaje się do rysowania długich i nieregularnych linni kiedy potrzebujemy aby była ona gładka i bez nierówności. 

 

© 2013-2021 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl